Autor: Marek Pogorzelec

Wydawca:

  Gospodarstwo Pasieczne

  Sądecki Bartnik sp. z o.o. 

  33-331 Stróże 235

Format książki: B5 (17,5 x 23,8 cm)

Stron: 432

Gorzowie Wielkopolskim 2018

 

Książka Rośliny miododajne (wydanie drugie, rozszerzone i poprawione) to owoc pasji autora oraz jego wieloletnich zainteresowań pszczelarstwem.

Marek Pogorzelec od ponad 30 lat prowadzi własną pasiekę, a od niemal 20 lat zajmuje się także działalnością szkółkarską oraz tworzeniem unikalnej kolekcji roślin miododajnych, sukcesywnie dzieląc się własnym doświadczeniem i obserwacjami m.in. na łamach miesięcznika „Pszczelarstwo”.

Poradnik Rośliny miododajne to kompendium wiedzy na temat roślin, które są dla pszczół źródłem pożytku. Znajdziemy tu informacje, dotyczące występujących w Polsce zbiorowisk roślin miododajnych oraz opisy ponad 200 gatunków roślin zielnych, a także 150 gatunków drzew, krzewów i pnączy.

Autor zwraca również uwagę na problem, jakim stają się rośliny inwazyjne oraz zagrożenia dla pszczół, jakie niesie chemizacja produkcji rolnej.

Książka zawiera ponad 650 fotografii roślin, w zdecydowanej większości – autorskich. 

 

Książka jest do nabycia w sklepie APIFLORA www.apiflora.sklepna5.pl

 

a tak na Facebook-u świętowaliśmy wydanie książki:

2.02.2018

"Orzeł wylądował".

Tak właśnie przywitałem się dzisiaj z Igorem, autorem pięknego zdjęcia z pszczółką - zdjęcia z okładki drugiego wydania mojej książki "Rośliny miododajne".

Ta książka to efekt 3 lat pracy - mnóstwo zdjęć oraz opisów ciekawych i pięknych roślin. Wielokrotnie użyłem zwrotu: "wg moich obserwacji". Walczyliśmy z panem Januszem, panem Zbyszkiem i panią Gabrielą o każdy cm2, choć teraz już widzę, że coś jeszcze więcej można było z tych 432 stron wycisnąć.

To bardzo gorzowska książka, nie tylko ze względu na Igora i Przemysława - pozwolicie jednak, że nie będę tu wszystkiego opowiadał, chciałbym coś zostawić na spotkanie autorskie.

Chciałem, żeby odbyło się ono w naszej nowoczesnej Bibliotece Wojewódzkiej, ale tam wielu chętnych jest i harmonogram mocno napięty. Dzisiaj zaproponowano mi drugą połowę lutego, jednak nie chciałbym tak długo czekać.

Dam znać jak ktoś zechce mnie przygarnąć - myślę o poniedziałku 12 lutego 2018, ewentualnie sobocie 10 lutego,

Oczywiście czujcie się zaproszeni, okazja jest raczej wyjątkowa, bo do innych miast nie będę się wpraszał. Bardzo bym chciał porozmawiać nie tylko o książce, ale też o Gorzowie, namówić do stworzenia arboretum - jeśli nie w granicach miasta, to może tuż obok.

Przychodźcie - poznacie fajnych ludzi - moich Przyjaciół z PTTK Ziemia Gorzowska oraz wojowników znad Kłodawki.

Pozdrawiam serdecznie i czekam niecierpliwie

Gorąco zapraszam wszystkich znajomych z Facebook-a i wszystkich nieznajomych z Facebooka i niefacebooka