Autor: Marek Pogorzelec

Wydawca:

  Wydawnictwo Dragon

  ul. Barlickiego 7

  43-300 Bielsko - Biała

Format książki: A4 (21,6 x 29,0 cm)

Stron: 432

Bielsko - Biała 2019

Atlas roślin miododajnych prezentuje prawie 350 gatunków roślin łąk, pól i lasów. To idealna baza wiedzy dla pszczelarzy prowadzących pasieki orazz dla wszystkich miłośników polskiej przyrody, tym bardziej, że szczególną uwagę w Atlasie poświęcono gatunkom rodzimym. 

Obok opisu cech morfologicznych oraz wartości pszczelarskiej roślin przedstawione zostały metody ich rozmnażania i najkorzystniejsze dla uprawy warunki środowiskowe. Szybką ocenę cech poszczególnych gatunków ułatwia symbolika graficzna. Opisy ilustruje ponad 600 zdjęć. 

Atlas jest owocem długoletniej praktyki autora w prowadzeniu pasieki, obserwacji natury oraz uprawy i wzbogacania o nowe gatunki prywatnej kolekcji roślin miododajnych.

 

Komentarz z profilu Facebook-a autora

8 maja 2019

Kurier dostarczył paczkę z książkami w trakcie prac w pasiece. Tylko autor innej książki zrozumie ile kosztowało mnie odstawienie paczki i powrót do pilnych obowiązków. Byłem gotów ją rozszarpać, żeby zobaczyć efekt ostateczny. Rozsądek kazał poczekać - poczekałem.

Wiem, że mało kto wierzy, że mi się uda następne zadanie - ogród (botaniczny) to dużo większe wyzwanie niż książka. Jeśli nie macie jak w tym dziele uczestniczyć, a takie czubki jak ja budzą w Was sympatię, to pocieszcie czasem, że ten wysiłek ma sens i będzie cieszył.